Erinevad virtuaalvaated

Panoraampildid ehk 360-kraadi vaated on vanimad lahendused virtuaalselt millegi tutvustamiseks. Nüüd on lisandunud 3D mudelid ja interaktiivsed virtuaaltuurid. Virtuaalvaade kombineerib klassikalised ja uudsed lahendused üheks tervikuks ehk keskkonnaks, mis annab vaatajale detailse ja kohati isegi parema ülevaate, kui reaalselt kohal viibides.

.

.

3D mudel

Objektist koostatakse mudel, mida saab iga nurga alt vaadelda koos seal paiknevate esemetega. Tegemist ei ole joonistatud, vaid reaalsete 3D piltidega, millel  on jäädvustatud päris keskkond. Inglise keeles nimetatakse seda mudelit „Dollhouse view“ , mis tõlkes tähendab nukumaja vaadet.   Mängulisest nukumaja vaatest on arvuti vahendusel saanud reaalsus, sest 3D mudelit saab iga nurga alt vaadelda, suurendada ja sujuvalt valitud ruumi sisenende, et seal interaktiivses virtuaaltuuris ringi liikuda.

.

Interaktiivne virtuaaltuur

Objektist tehakse lühikese ajaga 3D piltide seeria, mis omavahel ühendatakse. Tulemuseks on virtuaalne keskkond, kus vaataja saab ise ringi liikuda sarnaselt arvuti rollimängule. Erinevus mänguga on pildi kõrges kvaliteedis ja reaalses keskkonnas, mis kusagil tegelikult ka eksisteerib. Lisaks on võimalik esemetele lisada infonupukesi, et midagi lähemalt kirjeldada.

.

Virtuaaltuuri video

Võimalus salvestada liikumine ruumis, et seda hiljem videona näidata. Näiteks saab videot esitada suurematel ekraanidel või veebilehtedel, kus ei ole vaataja sekkumist tarvis. Samuti on video virtuaalse keskkonna sissejuhatuseks pilku püüdev lahendus.

.

.

360 kraadi panoraampildid

Hea lahendus objekti väliseks tutvustamiseks on luua panoraampilte sarnaselt Google Street View’le kohtadest, kus piisab ühest vaatest ja ei ole vajadust neis ringi liikuda ega lähemalt midagi vaadelda  -näiteks tänavalt, rõdult või paadisillalt. Panoraampildid ühendatakse siseruumides loodud virtuaaltuuriga ja 3D mudeliga.

.


2D põrandaplaan

See on sarnane projektijoonisele, mis annab ülevaate ruumide suurusest ja paiknevusest ilma sisustuseta. Hea lahendus neile, kellel puudub projektijoonis või on soov anda objektist terviklik ülevaade. Samas ei pruugi loodav põrandaplaan olla sama täpne kui projektijoonis ja seega ei ole soovitatav seda ehitustegevuse planeerimisel kasutada. Põrandaplaan väljastatakse PNG formaadis iga korruse kohta ja PDF formaadis kõik korrused ühes failis.

.


Töö aeg ja protsess

Virtuaalvaade pakub kiiret ja professionaalset teenust. Objekti sisemiseks skaneerimiseks kulub keskmiselt 1 tund 100 m² kohta. Väline panoraampilt tehakse minutiga. Virtuaalne keskkond ehk kogu lahendus valmib alla 200 m² objekti puhul 24 tunni jooksul, üle 200 m² objekti puhul  kuni 48 tunni jooksul. Virtuaalvaade töötab 24/7, kuid visiite reeglina pimedas piisava valguse puudumise tõttu ei tehta. Visiidi aeg sõltub tööjärjekorrast ja soovitatav on tellimus esitada mõned päevad ette.

Kogu protsess on järgmine:

  1. Tellimuse esitamine veebilehe vormiga;
  2. Soovitud visiidi kinnitamine koos 50% ettemaksu arvega tellija e-postile;
  3. Soovitud visiidi aja mitte sobivusel lepitakse telefonis kokku uus aeg;
  4. Objekti skaneerimine keskmiselt 2 tundi;
  5. Virtuaalse keskkonna loomine keskmiselt 24 tundi;
  6. Valmis keskkonna lingi edastamine tellijale koos lõpparvega;
  7. Tellija poolne lõpparve tasumine ja täieliku ligipääsu saamine;
  8. Loodud mudelit/tuuri majutatakse tasuta 12 kuud alates jäädvustamisest;
  9. Tellija saab vastavalt tehnilistele tingimustele loodud mudelit vabalt kasutada.

Hinnakiri

Järgnev hinnakiri annab ülevaate tingimustest, mis on jagatud baashinnakirjaks ja täiendavateks lahendusteks. Täiendavaid lahendusi ei ole võimalik tellida ilma baashinnakirjas loetletud teenusteta. Ettemaksu arve koostatakse ainult baashinnakirja alusel ja täiendavad teenused lisatakse lõpparvele. Täiendavate teenuste tellimiseks palume need kirjutada tellimuslehe märkmete lahtrisse. Erikokkulepeteks suurte objektide puhul ja Virtuaalvaate teenuse vahendajatel palume ühendust võtta veebilehel toodud kontaktidel.

Baashinnakiri
Objekti skanneerimine ja mudeldamine:
Alla 70 m² objektid 90 €
Korter sõltumata suurusest 90 €
Elumaja kuni 350 m² 140 €
Äripinnad 90-400 m² 1€/m²
3D mudel Tasuta
Interaktiivne virtuaaltuur Tasuta
Mudeli majutamine esimesed 12 kuud Tasuta
Täiendavad lahendused
360 kraadi panoraamfoto õuest (1tk) Tasuta
Virtuaaltuuri mp4 video 50 €
Mõõtudega põrandaplaan mudelist 20 €
Infonuppude lisamine:
Alla 10 Tasuta
10-19 20 €
20-30 30 €
Mudeli majutamine 12 kuud peale tasuta perioodi 60 €
 Sõidutasu väljaspool Tallinna  0,30 €/km
* kõigile hindadele lisandub käibemaks