Tehnilised tingimused

Virtuaalvaade OÜ kasutab uusimaid tehnoloogilisi lahendusi erinevate keskkondade ja objektide tutvustamiseks interneti vahendusel. Kõiki 3D mudeleid, panoraampilte, virtuaaltuure ja põrandaplaane saab virtuaalselt vaadelda nii nutiseadmega, tavalise arvutiga või spetsiaalsete VR seadmetega. Tõelise kohalviibimise tunda annavad just viimased, kuid täieliku ülevaate ja „käega katustava“ tunde saab kõigi seadmetega. Vajalik on vaid keskmine interneti kiirus, mida tänapäeval pakuvad ka mobiilioperaatorid.

Soovitatavad operatsioonisüsteemid on alates PC: Windows Vista või 8, OSX: 10.8, iOS: 9.0 või uuemad.

Soovitatavad veebibrauserid on alates: Firefox 4, Chrome 9, IE 11, Opera 12, Safari 5.1 (WebGL turvaseadete all peaks olema aktiveeritud).

Täiendavaid allalaetavaid aplikatsioone, player’eid või plug-in’e pole vaja vaatamiseks ega jagamiseks. Virtuaalvaate valmistatud 3D mudeleid jagatakse ja paigaldatakse tavalise veebilingiga sarnaselt YouTube ja Vimeo videotele. Näiteks saab neid jagada või paigaldada Facebook, Twitter, city24.ee, auto24.ee, booking.com, WordPress ja teistele veebilehtedele. City24.ee kuulutusel tuleks link lisada „Link lisainfo lehele:“ lahtrisse kuid lingi võib ka tavalisse tekstilahtrisse lisada.

Pärast mudeli valmimist edastatakse lisaks tavalisele veebilingile <irame> kood (inglise k. embed code). Seda kasutatakse 3D mudeli integreerimiseks veebilehele kui soovitakse luua eraldi aken. Selle lingi kasutamisel näiteks Facebook postituses avatakse vaatamiseks uus täisekraan leht vastupidiselt tavalisele lingile, mis mängib tuuri otse posituse sees.

Üks 3D mudel 200 m² suurusest objektist võtab umbes 450 MB ruumi ja seda hoitakse kolmanda osapoole serveris. Linkide kasutamisega välistatakse vajadus hoida nii suuri faile kliendi serveris või arvuti kõvakettal. Mudeleid majutava serveri ühendus on kiire, mis tagab sujuva ühenduse kõikjalt maailmast. Valminud 3D mudelit majutatakse serveris tasuta esimesed 12 kuud ja kõik järgnevad aastased perioodid tuleb enne perioodi lõppu juurde tellida. Vastasel juhul kõik materjal kustutatakse.

Kaamera pildistab ringeldes 360 kraadi, mille igast pildiseeriast on võimalik eraldata tavalisi 2D fotosid resolutsiooniga 1920×1024 px. Vajadusel saab valitud fotosid eraldi juurde tellida. Kõik fotod ühendatakse virtuaaltuuriks, mis tekitab ruumis liikumise tunde. Kuna viimane pilt peab olema ühendatud järgmisega, siis ei ole võimalik ühte virtuaaltuuri liita teisi objekte (nt kuur või teine maja üle tänava). Sellistel puhkudel tuleb tellida eraldi virtuaaltuur. Näiteks on hotellide erinevatest korrustest tehtud erinevad virtuaaltuurid ja 3D mudelid, et mitte pildistada tuletõrje treppe, mis ühendaksid erinevaid korruseid (lift ei ole sobilik 3D mudelite ühildamiseks).

Virtuaalvaade valmistab 3D mudeleid ainult siseruumidest. Kuid välisvaadetest saab teha panoraampilte, mis saab siseruumide virtuaaltuuriga ühendada. 3D mudeleid pole soovitav teha otsese päikesevalguse käes, sest terav valgus võib piltide kvaliteeti halvendada. Samuti ei pildistada vihmasajus ja niisketes ruumides. Pildistamist ei tohi häirida liikuvad objektid nagu näiteks pöörlevad tiivikud või ka tuules kõikuvad kardinad. Samuti tuleks pildistamise ajaks sellest ruumist lemmikloomad välja saata. Enne pildistamist on soovitatav kogu objekt põhjalikult läbi vaadata, et piltidele ei jääks soovimatuid esemeid.

Üldtingimused

Enne tellimuse vormistamist palume tutvuda Virtuaalvaade OÜ üldtingimustega. Need tingimused selgitavad teenuse sisu ja on osapoolte vaheliseks lepinguks.

Täiendavate küsimustega palume ühendust võtta meie kontaktidel.